Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... O cerere de apel trimisa pe mail, se considera in 2 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

O cerere de apel trimisa pe mail, se considera in 2 ex., de instanta,chiar ...

O cerere de apel trimisa pe mail, se considera a fi listata in 2 ex., de instanta, chiar daca in cerere apel, nu am spus ca ”unul pt instanta si unul pt intimata”. E posibil, sa fia acesta un motiv de decadere? Precizez ca am trimis mail ul ,in ultima zi a termenului dupa inchiderea programului instantei si s a receptionat in urmatoarea zi.
romanul11, utilizator
In cazul in care cererea de apel nu indeplineste conditiile prevazute de lege, completul caruia i s-a repartizat dosarul va stabili lipsurile cererii de apel si ii va comunica, in scris, apelantului ca are obligatia de a completa sau modifica cererea. Completarea sau modificarea cererii se va face in termen de cel mult 10 zile de la data comunicarii.
Carmen Matei, Avocat
Multumesc. Este proces civil.. Pe 2 febr s a primit Hotararea, iar pe 15 febr am trimis Cererea de apel, Cred ca a fost in termen?
Este posibil sa îl.fi depus peste termen.
Dl Lascoschi. M am documentat si , este in termen. Important este sa fie trimisa in cursul ultimei zile,pana la ora 24.