Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am un spatiu comercial - mi-a plecat chiriasul si nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am un spatiu comercial - mi-a plecat chiriasul si nu si-a platit utilitatile

Pe scurt :
- am un spatiu comercial;
- mi-a plecat chiriasul si nu si-a platit utilitatile;
- fostul chirias face demersuri pt. a introduce firma lui in insolventa;
- ca bunuri ale firmei lui : un televizor;
- cum pot sa-l determin, totusi, sa-si achite utilitatile ( curent, gaz, apa) ?
Multumesc.
george-neagu, moderator
Actiune in instanta.
Multumesc mult.
liviu f, utilizator