Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua! Am o luat o masina in leasing in Germania. ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua! Am o luat o masina in leasing in Germania. Si am venit ...

Buna ziua! Am o luat o masina in leasing in Germania. Si am venit cu ea in tarã. Aparent ratele la ea nu sunt cele discutate cu intermediarul care ma ajutat cu masina. Cum pot face/ ce se intampla daca vreau sa renunt la contract.
Am vorbit cu o persoana si mi-a spus ca nu pot face cerere de reziliere pana ce nu platesc asigurarea obligatorie.
Daca aveti un leasing, aveti si un contract, vedeti si dvs ce ati semnat.
gi-jane2, moderator