Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract donație si mostenitorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract donație si mostenitorii

Buna seara,povestea mea e in felul urmator mama mea (care recent a decedat) a avut casa in care locuia contract de donație,tatăl meu nefiind trecut pe contract dar numele mamei e cel după căsătorie, in aceasta situatie tatăl meu are drept la casă mamei mele sau doar noi copii?multumesc pt eventualele raspunsuri
MirelaAlinaBodale, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Mentionez ca in contract nu specifica ca fiind bun comun cu soțul, doar ca mama are trecut numele de după căsătorie si nu numele de fată,
MirelaAlinaBodale, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult pt lamuriri si va mai deranjez cu o singură întrebare daca doriti sa imi răspundeți
Dupa cum Am spus mama a decedat recent e nevoie sa facem contractul sau il putem lăsa asa
~ Conținut șters la cerere ~