Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! Am deschis proces angajatorului pt neplata ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! Am deschis proces angajatorului pt neplata concediilor. ...

Buna ziua! Am deschis proces angajatorului pt neplata concediilor. Ieri a avut loc prima infatisare, si s.a pronuntat astfel:
Solutie:Admite cererea
Solutie pe scurt: admite actiunea formulata de reclamanta. Obliga parata sa plateasca reclamantei indemnizatia pt concediu prenatal si postnatal aferente perioadelor...; sumele urmand a fi actualizate cu indicii de inflatie si dobanda legala . Executorie de drept. Cu drept de apel in 10zilede la comunicare.
Va rog sa.mi spuneti care sunt procedurile pe mai departe?cat termen are,paratul sa.mi plateasca?daca nu mi da banii, cum trebuie sa procedez mai departe? Va multumesc.
Mulțumesc frumos pt raspunsuri.

gi-jane2, moderator