Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua! Mătușa mea s a căsătorit în data de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua! Mătușa mea s a căsătorit în data de 28.12.2020 ...

Bună ziua! Mătușa mea s a căsătorit în data de 28.12.2020 cu un cetățean de cetățenie turcă. Acum dorește anularea căsătoriei.
Va rog sa mi spuneți dacă se poate face acest lucru și în ce condiții.
Mulțumesc
Buna ziua.
De ce doreste anularea si nu divortul?
Cred că vrea ceva mai simplu și mai rapid decât un divorț

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua.
De ce doreste anularea si nu divortul?

Anularea nu este mai simpla sau mai rapida decat divortul.
Iar daca a facut-o pentru frauda de imigrare va ajunge la parnaie.
In nici un caz nu a făcut o ptr. asta.!!!.ei se iubesc foarte mult!!.dar copiii ei nu au fost de acord cu această căsătorie și au intrerupt orice legătură cu mama lor.
Ea își vrea copiii....

Vvvv
tgeorgescu a scris:

Iar daca a facut-o pentru frauda de imigrare va ajunge la parnaie.