Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Solicit o clarificare asupra modului de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Solicit o clarificare asupra modului de aplicare a ...

Buna ziua! Solicit o clarificare asupra modului de aplicare a muncii la domiciliu prevazuta in Codul Muncii la art.108-110. Avand in vedere cresterea nr.de infectari covid societatea la care lucrez intentioneaza sa aplice prevederile muncii la docmiciliu, cel putin salariatilor care lucreza in functii administrative(economisti, contabili). Societatea nu are implementat un sistem digital de control, astfel incat la prevederile care ar trebui trecute in actul aditional conf. art.17 din C.Muncii singurul mod de control care ar putea fi invocat este telefonul de serviciu . Se poate aplica munca la domiciliu in astfel de conditii??? Va multumesc!!!
Se poate aplica munca la domiciliu in astfel de conditii.

Vedeti si
[ link extern ]
Multumesc frumos