avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 504 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... M-ar interesa dacă are cineva jurisprudenta pe partea ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

M-ar interesa dacă are cineva jurisprudenta pe partea cu Covid-19. ...

M-ar interesa dacă are cineva jurisprudenta pe partea cu Covid-19. Ma interesează procesele pe partea cu restricțiile.

În mod special ma interesează jurisprudenta cu restrictiile privitoare la reducerea orelor de circulație a cetățenilor.
Pentru interdicția de a se circula pe timp de noapte a existat vreo judecata?
Pentru închiderea localurilor?
Pentru închiderea bisericilor știu ca s-a judecat IPS Teodosie. Are cineva hotărârea din cazul IPS Teodosie VS. Statul Român?

Și cel cu purtarea obligatorie a mastilor de protectie in aer liber m-ar interesa oarecum.
Ultima modificare: Miercuri, 24 Martie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Am văzut la TV ca s-a anulat ordinul lui Arafat de instanta la cererea unei săli de fitness din Cluj.
Nu am inteles insa ce restrictii viza.

Hotărârea insa nu este definitivă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masti de protecție cu nanofibre anti-covid 19 unde se găsesc ... CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Masti de protecție cu nanofibre Anti-COVID 19 unde se găsesc de cumpărat? Știe ... (vezi toată discuția)
Alegerile parlamentare din luna decembrie 2020 va par potrivite ... CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Alegerile parlamentare din luna decembrie 2020 va par potrivite in acest moment? Ar ajuta la reducerea numărului de infectari sau la eradicarea virusului ... (vezi toată discuția)
Obligativitatea purtarii masti langa scoli AES87 AES87 [Obligativitatea purtarii masti langa scoli] Buna ziua, locuiesc in Bucuresti, va rog sa-mi spuneti ce baza legala au autoritaritile pentru a impune purtarea ... (vezi toată discuția)