Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... O persoana care nu a lucrat niciodata( 0 ani vechime), ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

O persoana care nu a lucrat niciodata( 0 ani vechime), in varsta ...

O persoana care nu a lucrat niciodata( 0 ani vechime), in varsta de 62 de ani, si care beneficiaza de ajutor social, nu poate sa iasa la pensie?
Cum să iasă la pensie dacă nu a lucrat minim 15 ani`? Stagiul minim de cotizare e de minim 15 ani.
Dapix, utilizator
E fabuloasă întrebarea,adică nu a lucratn o zi in viata ei (cu acte ,ca probabil o fi muncit totusi ceva la negru) si dorește pensie...
Nu va beneficia de pensie , in conditiile mentionate de dvs.