avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Va rog sa mi spuneți ce instituție se ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Va rog sa mi spuneți ce instituție se ocupa cu ...

Bună ziua!
Va rog sa mi spuneți ce instituție se ocupa cu acordarea indemnizației lunare de hrana pentru bolnavii de TBC tratați în ambulatoriu.
Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:01, 30 Martie 2021
Indemnizația lunară de hrană se plătește prin agențiile județene pentru plăți și inspecție socială, respectiv a municipiului București.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil Ceoaca Ceoaca Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o informatie. In aprilie 2019 m-am intors la servici din concediu de crestere copil. Pe 3 dec 2019 am intrat din nou in ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil avezoc avezoc buna ziua exitsa o lege/ordin etc prin care indemnizatia de crestere a copilului se plateste in maxim 3 luni de la depunerea dosarului? multumesc (vezi toată discuția)
Cine plateste concediul de cresterea copilului? Nicole09 Nicole09 Buna ziua, O lamurire, va rog. O femeie este platita de angajator si acesta isi recupereaza banii sau de casa de asigurari? Cum primeste acesti bani? Va ... (vezi toată discuția)