Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua! Copilul major (fiul sau fiica) unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua! Copilul major (fiul sau fiica) unui proprietar, membru ...

buna ziua!
Copilul major (fiul sau fiica) unui proprietar, membru al asociatiei de proprietari, poate indeplini functia de presedinte sau o alta functie in comitetul executiv ?
Dacă are domiciliul stabil și locuiește în acel condominiu.
BUna ziua,

Doar proprietarii care sunt inscrisi in asociatiia de proprietari pot fi alesi in organele de conducere ale asociatiei..

Intrebarea dvs. se refera la copilul major al unui proprietar, prin urmare, raspunsul este nu.
Cabinet de Avocat - Ciurea Cristina, Avocat
NU are voie. Presedinte poate fi numai un proprietar. Apartamentul fiind pe numele parintilor, copilul nu are voie sa fie presedinte.