avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pentru venitul realizat din vanzarea unui ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pentru venitul realizat din vanzarea unui teren agricol etravilan in suprafata de un ha?

Va rog sa-mi spuneti ce impozit se plateste in anul 2021 pentru venitul realizat din vinzarea unui teren agricol etravilan in suprafata de un ha.Multumesc
Ultima modificare: Joi, 1 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 18:31, 1 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se plateste impozit pentru venitul realizat din vanzarea acelui teren.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pentru venitul din vanzarea unui teren ariel27 ariel27 tatal meu vinde o suprafata de teren,va trebui sa plateasca impozit la banii care ii primeste in urma vanzari acelui teren? va multumesc! (vezi toată discuția)
Impozit pe vinzare teren agricol badea_cirtan badea_cirtan In urma vinzarii unei suprafete agricole am platit un impozit de 54 milioane. Pot recupera din acesti bani sau sint dusi la bugetul guvernatilor? (vezi toată discuția)
Impozit pe venit din arenda sanduana sanduana buna ziua! In luna noiembrie 2009 am incheiat un contract de arenda cu o societate agricola. Nu am stiut de obligativitatea mea, in calitate de arendator, de ... (vezi toată discuția)