Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am cumparat un garaj la subsolul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am cumparat un garaj la subsolul unui imobil din Bucuresti ...

Buna ziua, am cumparat un garaj la subsolul unui imobil din Bucuresti de la o persoana care a cumparat un apartament in imobilul respectiv, si nu avea nevoie de garaj. Intrebarea mea este daca fac parte automat din asociatia imobilului infiintata cu 12 ani in urma, daca nu, ce demersuri trebuie facute in acest sens, si ce obligatii banesti am fata de asociatie. Multumesc
Garajul este intabulat? Trebuie sa mergeti cu contractul de vanzare (in copie) la Asociatia de proprietari unde veti fi inscris in cartea de imobil si vi se vor stabili cheltuielile lunare de plata pentru partile de uz comun in cota aferenta garajului.