avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... IN CAUZA PENALA DACA DE 3 LUNI JUDECATORUL NU A DAT UN ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

IN CAUZA PENALA DACA DE 3 LUNI JUDECATORUL NU A DAT UN TERMEN ...

IN CAUZA PENALA DACA DE 3 LUNI JUDECATORUL NU A DAT UN TERMEN DE JUDECATA IN DOSARUL IN CARE SUNT INCULPAT SE PRESCRIE CEVA
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:19, 8 Aprilie 2021
Nu.
Noua lege a creat foarte mari disfuncționalități juridice.
O lege negândita de buni practicieni asa duce cel mai adesea.
Nu se întâmplă nimic.
Daca aveti avocat angajat discutati cu el dacă este plătit și pentru asa ceva.
Dacă nu aveți avocat legea va conferă dreptul.de a angaja avocat ca sa va preia cazul.si sa urgenteze.
Ultima modificare: Joi, 8 Aprilie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citat în calitate de suspect Adrian568 Adrian568 După cum am mai spus! Am fost citat in calitate de suspect. Îmi poate spune cineva ce înseamnă 222/P/2018? Despre ce articol este vorba sau etc.... Sa ... (vezi toată discuția)
Avocat in cursul urmaririi penale? ciurli_si_burli ciurli_si_burli Buna seara, Am observat ca in cursul urmaririi penale este la latitudinea procurorului de a oferi avocat din oficiu. As dori sa stiu in ce norme explica in ... (vezi toată discuția)
Probe la dosar acablau123 acablau123 Buna Intrebarea mea este Un suspect/inculpat intr-un dosar penal a dat o declaratie fara un aparator de fata, dupa ce a dat declaratia sa ajuns la fara de ... (vezi toată discuția)