Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Tratament fiscal - cadouri angajati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Tratament fiscal - cadouri angajati

Buna ziua,

Firma doreste sa ofere salariatilor tricouri, cani, etc., personalizate cu logo-ul companiei.

Din punct de vedere fiscal, acestea sunt considerate beneficii in natura si este necesara plata contributiilor pentru sumele aferente cadourilor oferite?

Multumesc
AndradaCristu, utilizator
Acesta este material promotional si intra in categoria cheltuielilor cu reclama si publicitatea.