Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Care sunt inregistrarile contabile?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Care sunt inregistrarile contabile?

Buna ziua,

Am rugamintea de a ma ajuta cu o monografie pentru urmatoarea speta:

Am urmatoarele documente:
Dvi cu data de 31.03.2021
Factura de marfa -receptie in depozit in aprilie 2021
Factura transport

Va rog sa imi spuneti cum ar trebui inregistrata din punct de vedere contabil marfa(si cheltuielile accesorii:manipulare,prestatii portuare) care este in vama la 31.03.2021 si este receptionata in depozitul companiei in luna aprilie.Care sunt legile contabile ce stau la baza acestor tipuri de inregistrari?

Va multumesc!
george-neagu, moderator