Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua , cum pot face definitiva o sentința am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua , cum pot face definitiva o sentința am avut procesul ...

Buna ziua , cum pot face definitiva o sentința am avut procesul pe 29 Ianuarie am primit amenda penală am achitat-o dar nu mi-a venit ca sentința e definitiva . Va mulțumesc
Buna ziua, sentinta ramane definitiva dupa expirarea termenului de exercitare a caii de atac. Prin urmare, va trebuis a asteptati sa expire acest termen, ulterior puteti legaliza hotararea cu mentiunea definitiva.
Pe data de 29 Ianuarie mi-a dat soluția au trecut cele 10 zile pentru cai de atac nu a atacat nimeni
Mi-a venit minuta cu ce soluția mi-a dat apoi mi-a venit desfășurata dar chestia este ca nici in desfășurată nu îmi zice ca e definitiva plus de asta nu mi-a venit nici o decizie ce se întâmpla cu permisul meu de conducere se anulează nu se anulează
Pentru a obtine o copie cu mentiunea definitiva, trimiteti la instanta o copie a hotararii cu o cere si taxa de timbru in valoare de 5 lei si o veti primi cu aceasta mentiune.
Unde
Pot
Plăti acest timbru ?