Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Introducere reglementari telemunca in regulamentul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Introducere reglementari telemunca in regulamentul intern

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu un punct de vedere legal, privind introducerea reglementarilor legate de telemunca in regulamentul intern al societatii.
1. Daca telemunca se aplica doar temporar, in starea de alerta actuala, angajatorul este obligat sa introduca reglementarile in regulamentul intern sau este suficienta o decizie a administratorilor si intocmirea unui act aditional, care contine toate conditiile de desfasurare a activitatii in regim de telemunca?
Apreciez un feedback din punct de vedere juridic/codul muncii.

Multumesc frumos!
D. Neagu
Angajatorul nu este obligat sa introduca reglementarile in regulamentul intern este suficienta o decizie a administratorilor sau intocmirea unui act aditional.

Telemunca are lege speciala.