avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 485 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție ...

Stimulent de inserție
Buna ziua. În data de 12 iunie 2021 fetita face 2 ani.. eu am început în alt loc serviciul. Am fost la vechiul loc de munca și mi-am dat demisia ,acolo scria "contractul individual se munca încheiat între angajator și salariat la data de 24.07.2018 încetează conform art.81 alin. 7 din codul muncii începând cu data de 13.04.2021". Noul contract este semnat tot în data de 13. Ore pot primi stimulentul? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Alesiaana , utilizator 14:54, 16 Aprilie 2021
Depinde de modul cum calculueaza cei de la AJPIS termenul de 60 de zile.
Contractul de fapt este semnat pe 12 ,ceea ce înseamnă că în revisal apar în data de 13 . Practic nu as avea întrerupere... sunt 60 de zile fix pana pe 11 iunie.

Cornel Vasile a scris:

Depinde de modul cum calculueaza cei de la AJPIS termenul de 60 de zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata stimulent insertie - la schimbarea angajatorului anttonnio anttonnio Buna ziua , In acest moment beneficiez de stimulent de insertie , pana in luna februarie 2018 cand copilul va implini 2 ani. Va rog sa-mi spuneti daca in ... (vezi toată discuția)
Angajare după ccc Marina2016 Marina2016 Bună ziua, mă întorc din CCC dar la alt angajator, demisia mi-am scris-o cu data de 6 februarie la angajatorul la care am intrat în concediu, angajatorul ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie după schimbarea locului de munca Luisa0609 Luisa0609 Bună ziua! Am o fetita născută pe 6 sept 2016 și în luna iunie anul curent as vrea sa încep serviciul, numai ca locul de munca pe care îl aveam pana sa ... (vezi toată discuția)