Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de inserție ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de inserție ...

Stimulent de inserție
Buna ziua. În data de 12 iunie 2021 fetita face 2 ani.. eu am început în alt loc serviciul. Am fost la vechiul loc de munca și mi-am dat demisia ,acolo scria "contractul individual se munca încheiat între angajator și salariat la data de 24.07.2018 încetează conform art.81 alin. 7 din codul muncii începând cu data de 13.04.2021". Noul contract este semnat tot în data de 13. Ore pot primi stimulentul? Mulțumesc!
Depinde de modul cum calculueaza cei de la AJPIS termenul de 60 de zile.
Contractul de fapt este semnat pe 12 ,ceea ce înseamnă că în revisal apar în data de 13 . Practic nu as avea întrerupere... sunt 60 de zile fix pana pe 11 iunie.

Cornel Vasile a scris:

Depinde de modul cum calculueaza cei de la AJPIS termenul de 60 de zile.