Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Lucrez in distributie iar angajatorul ne ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Lucrez in distributie iar angajatorul ne opreste suma ...

Buna ziua!
Lucrez in distributie iar angajatorul ne opreste suma de 170 ron lunar garantie pentru autovehiculul pe care il avem in primire! Mentionez ca nu ne ofera chitanta pe acesti bani! Este vreo sansa sa-i recuperam?
Cum dovedim.. Ca ne arata o grila pe care nu ne-o inmaneaza.. Iar pe card intra mai putin cu 170 ron contravaloarea garantiei
Cu extrasul de cont , plus statul de salarii.
Cereti un fluturas de salarii sub pretextul ca va solicita banca pentru un imprumut personal.
Apoi il pastrati ca sa aveti dovada
@vladimir Ma indoiesc ca veti obtine ceva! Motivul e simplu: nu sunteti uniti! Din formularea dvoastra ,,ne opreste suma de 170 ron lunar garantie pentru autovehiculul pe care il avem in primire" deduc ca sunteti mai multi. Ok, nu stiati/stiti cum sa procedati, dar de ce nu ati apelat de la bun inceput la un avocat?! Contrar parerii multora, angajatii, bine sfatuiti/reprezentati de un avocat, au sanse in litigiile de munca cu vatafii!