avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Urgent! - evacuare copil major
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Urgent! - evacuare copil major

Buna ziua! As avea o intrebare: Daca fiul meu are 35 de ani si nu mai lucreaza de cativa ani pentru ca nu mai vrea, cum pot sa il oblig sa paraseasca locuinta ca sa il fortez cumva sa isi caute un rost?
Ultima modificare: Luni, 26 Aprilie 2021
chantrice, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 21:14, 13 Mai 2021
cereti evacuarea lui in instanta daca sunteti unic proprietar.
cu ce se intretine daca nu are de munca ?
Noi, parintii, ii asiguram totul, ca unui copil minor.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
ma scuzati, de ce faceti asta ?
Daca nu ati proceda asa, probabil ca ar fi nevoit sa caute de munca ca trebuie sa manance.
oricum, notificati-l sa elibereze spatiul, dati-i un termen si apoi adresati-va judecatoriei pt a cere evacuarea lui.
Daca nu ii convine si devine violent, solicitati emiterea unui ordin de restrictie si protectie is va pleca si mai repede.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie de un sfat - violenta in familie Mamafiu Mamafiu Ma numesc alice am 27 ani am un copil de 3 ani si 4 luni...tatal copilului e violent uneori consuma bauturi alcoolice si devine agresiv in fata copilului...mia ... (vezi toată discuția)
Buna seara! traiesc in concubinaj de 16 ani cu tatăl copiilor ... Alina axinte Alina axinte Buna seara! Traiesc in concubinaj de 16 ani cu tatăl copiilor mei. Avem 2 băieți împreună,unul de 4 ani si celalalt de 1 an jumate. De cand a aparut al ... (vezi toată discuția)
Bună seara, am o întrebare sunt foarte speriata, în privința ... L. Nico L. Nico Bună seara, Am o întrebare sunt foarte speriata, în privința fratelui care ma amenință mereu ca ma omoară, ma înjura este violent, urla, dacă nu ar ... (vezi toată discuția)