Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Urgent! - evacuare copil major
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Urgent! - evacuare copil major

Buna ziua! As avea o intrebare: Daca fiul meu are 35 de ani si nu mai lucreaza de cativa ani pentru ca nu mai vrea, cum pot sa il oblig sa paraseasca locuinta ca sa il fortez cumva sa isi caute un rost?
chantrice, utilizator
cereti evacuarea lui in instanta daca sunteti unic proprietar.
cu ce se intretine daca nu are de munca ?
Noi, parintii, ii asiguram totul, ca unui copil minor.
ma scuzati, de ce faceti asta ?
Daca nu ati proceda asa, probabil ca ar fi nevoit sa caute de munca ca trebuie sa manance.
oricum, notificati-l sa elibereze spatiul, dati-i un termen si apoi adresati-va judecatoriei pt a cere evacuarea lui.
Daca nu ii convine si devine violent, solicitati emiterea unui ordin de restrictie si protectie is va pleca si mai repede.