Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Salariata care a solicitat continuarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Salariata care a solicitat continuarea activitatii ...

Buna ziua! Salariata care a solicitat continuarea activitatii pana la 63 de ani dupa indeplinirea varstei standard si a stagiului de cotizare si care a primit aprobarea acum un an de zile, care in acest moment solicita o noua prelu gire in interiorul termenului de 3 ani, dupa varsta standard de pensionare, poate primi aprobare numai pentru 1 lu na???
Mentionez ca societstea se afla in proces de reorganizare -concedieri colective, iar faptul ca ternenul aprobat de numai 1 luna nu o poate face eligibila pt a fi trecuta pe tabelul persoanelor disponibilizate, in acest timp intervenind incetarea de drept a CIM conf. Art.56 di C. Muncii. Multumesc!!!
In opinia mea, poate primi aprobare pentru continuare numai pentru o luna de zile.
Cornel Vasile, Consilier juridic

Multumesc!!
Cornel Vasile a scris:

In opinia mea, poate primi aprobare pentru continuare numai pentru o luna de zile.