Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA O societate inactiva.
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

O societate inactiva.

O societate cu domeniul de activitate patiserie, are o vila pe care eu vreau sa o închiriez pe o durata de 3 ani.. Problema mea este ca societatea este momentan inactiva și vreau sa știu dacă îmi poate emite factura pe suma care ar trebuii sa i-o dau drept chirie. Societatea nu este plătitoare de TVA și nici societatea mea.. Îmi poate da cineva va rog un răspuns concret. Ms
george-neagu, moderator
Ati mai pus o intrebare similara si vi s-a raspuns deja ca nu se pate asa cum vrei dumneavoastra pentru ca societatea este "momentan inactiva".