Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori Actiuni - Valoare nominala
Discuție deschisă în Bursa de valori

Actiuni - Valoare nominala

Buna ziua. Valoarea nominala minima a unei actiuni nu poate depasi 0,1 leu/actiune. Valoarea nominala maxima, pana la ce valoare poate ajunge.
cazul I - Societatea pe actiuni este cotata la Bursa de valori
cazul II - Societatea nu este cotata la Bursa.
Multumesc!
samara_vet, utilizator
Nu e un plafon impus si nici nu conteaza daca firma e sau nu cotata.