Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Sfatuiti-ma va rog...vreau sa cumpăr un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Sfatuiti-ma va rog...vreau sa cumpăr un teren la ...

Bună ziua,
Sfatuiti-ma va rog...vreau sa cumpăr un teren la tara, de la o prietena din copilărie; deoarece mama ei a murit înaintea bunicilor, aceștia i-au făcut ei certificat de moștenitor . Problema este ca ea mai are un frate ( de mama, dintr o alta relatie), care nu este trecut în certificatul de moștenitor....ce fac în situația aceasta? Pot cumpăra fără ca eu sa am probleme pe viitor? Mie îmi prezintă legal...
Bună ziua!
Părerea mea este să faceți rost de acel certificat/ act de care vorbiți și mergeți cu el la un avocat sa va confirme sau infirme că aveți probleme!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti
Bună ziua,
Va mulțumesc pentru răspunsul acordat!

Madalina Mihaela I. Moceanu a scris:

Bună ziua!
Părerea mea este să faceți rost de acel certificat/ act de care vorbiți și mergeți cu el la un avocat sa va confirme sau infirme că aveți probleme!
Av. Mădălina Moceanu
Baroul Bucuresti