Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pot trece oricand de la norma de venit la sistem real?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pot trece oricand de la norma de venit la sistem real?

Bună ziua!
Am infiintat un PFA in mai 2020 impozitat in sistemul de norma de venit. Pot trece oricand de la norma de venit la sistem real?
Stiu ca in cazul in care doresc sa fac un credit, atunci cand esti la norma de venit se ia in calcul doar suma declarata in declaratia unica anuala. Daca trec la sistem real, de cand se vor lua in calcul toate veniturile PFA-ului?
Va multumesc!
george-neagu, moderator