Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de inchiriere teren agriol cu o primarie.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de inchiriere teren agriol cu o primarie.

Buna ziua! Am incheiat in calitate de persoana fizica un contract de inchiriere teren agriol cu o primarie. Intrucat am infiintat o intreprindere individuala, doresc sa modific acest contract din persoana fizica in persoana juridica. Se poate face modificarea printr-un simplu act aditional?
george-neagu, moderator
Nu. Trebuie sa inchideti primul contract si sa faceti altul pe intreprinderea individuala.
Pentru a evita rezilierea, ce alta varianta poate fi posibila? Se poate un contract ce cesiune de pe persoana fizica pe persoana juridica?