avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua! Ca societate comerciala vrem sa organizam ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua! Ca societate comerciala vrem sa organizam un concurs ...

Buna ziua!
Ca societate comerciala vrem sa organizam un concurs cu premii la nivel national, pentru clientul final.
Intrebare: la ce institutii trebuie sa inregistrez regulamentu si in cat timp dureaza formalitatile?
Cel mai recent răspuns: Blandiann , utilizator 14:29, 14 Mai 2021
Regulamentul de concurs nu trebuie înregistrat sau aprobat, trebuie însă autentificat la notar și pus la dispoziția publicului (online, pagină de facebook, fizic la magazin etc.). Vă pot asista în această materie, am făcut foarte multe regulamente de campanii și concursuri, inclusiv pentru lanțurile mari de magazine.
Cristina Filimon, multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concursuri pe facebook enasro enasro Recent am observat ca pe facebook sunt o gramada de concursuri si promotii cu tot felul de premii. La unele dintre ele am gasit regulament, dar la unele nu. ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu ... alexei2020 alexei2020 Dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu respectă regulamentul oficial al concursului ce se poate întâmpla? Poate fi tras la răspundere? Unde mă ... (vezi toată discuția)
Concurs cu premii, regulament Kristinamadalina20 Kristinamadalina20 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce ar trebui sa contina un regulament pentru a putea introduce pe site un concurs cu premii. Aceste premii vor fi ... (vezi toată discuția)