avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! As vrea sa adresez aceasta intrebare in ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! As vrea sa adresez aceasta intrebare in felul urmator ...

Buna ziua!
As vrea sa adresez aceasta intrebare in felul urmator fara ocolisuri.
Prietena mea rate filipineza si este casatorita dincolo, divortul este imposibil in filipine.
Care sunt optiunile mele de a o aduce la mine?
Am citit cu aviz de munca. Sunt persoana fizica.
Este posibil sano aduc in tara si care at fi acele caii pe care Le pot Lua. Muncitoare au pair nu se poate fiindca depaseate limita de varsta.

Alte discuții în legătură

Casatorie cu filipineza george_s george_s Buna, am si eu o intrebare daca poate cineva sa ma lamureasca cat de cat, pt. ca e o situatie mai aparte cred. Intentionez sa ma casatoresc cu prietena mea ... (vezi toată discuția)
Căsătorie străini/spouse visa/reîntregire familie in uk iulian1992 iulian1992 Bună ziua,numele meu este Iulian,29 ani, rezident de 6 ani in Scotia,UK. Vreau să-mi aduc in UK partenera de cetățenie filipineză (rezident in Thailanda ... (vezi toată discuția)
Căsătoria între o persoană din românia și o persoană non ue (filipine) laptecumiere laptecumiere Bună ziua, în primul rând vă mulțumesc pentru timpul acordat acestei postări. Treaba stă în felul următor: Acum câțiva ani am cunoscut-o pe ... (vezi toată discuția)