avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Mi-a fost anulat permisul de conducere in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Mi-a fost anulat permisul de conducere in Romania ...

Buna seara! Mi-a fost anulat permisul de conducere in Romania din cauza alcoolemiei exagerata la volan. De aproape 2 ani locuiesc in Germania , iar intrebarea mea este daca pot sa obtin permisul de conducere aici? Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)
Permise auto german si romanesc! nu gasesc o explicatie clara nicolaegerlitz nicolaegerlitz Buna Ziua,tuturor ! Am urat si celor care dau sfaturi si celor care citesc de placere. numai ca la mine acest subiect nu mai inseamna placere din mai multe ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis auto georgescu1992 georgescu1992 va salut ! va rog sa ma ajutati daca se poate cu un raspuns, anul trecut am fost prins la volan cu o alcoolemie peste limita legala si mi s-a intocmit dosar ... (vezi toată discuția)