Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Reviziune sau reezaminare este aceas lucru.?Cer foarte ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Reviziune sau reezaminare este aceas lucru.?Cer foarte frumos ...

Reviziune sau reezaminare este aceas lucru.?Cer foarte frumos sa dati un raspun.Multumesc deja inainte
Revizuirea nu este acelasi lucru cu reexaminarea.
Reexaminarea este reglementata de art. 191 NCPC cu privire la amenzile judiciare si despagubiri.
Revizuirea este o cale extraordinara de atac, prevazuta de art. 509 NCPC.