Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Datoriile la o intreprindere individuală se prescriu ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Datoriile la o intreprindere individuală se prescriu vreo dată?

Daca am avut o intreprindere individuală si am acumulat datorii la anaf, aceste datorii se prescriu vreo dată? Multumesc mult.
george-neagu, moderator
Termenul de prescriptie este de 5 ani daca nu a inceput executarea silita.