avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Restituire sume necuvenite
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Restituire sume necuvenite

O societate trebuie sa restituie indemnizația pentru zile supraveghere copii pentru un angajat ca suma necuvenita. Ce implicații fiscale sunt? Trebuie depusă rectificativa la D112?
Ultima modificare: Marți, 1 Iunie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna necuvenit corapeptea corapeptea Buna ziua, Am nevoie de un sfat urgent. Am un angajat care in perioada ian-martie a efectuat 21 de zile de concediu de odihna. Pe data de 03 aprilie a ... (vezi toată discuția)
Rectificativa cas elena2654 elena2654 Pensionata anticipat ,am primit in perioada 1.06-30.06.2013 diferenta de drepturi salariale neacordate realizate din neaplicarea Legii nr.221/2008,conform ... (vezi toată discuția)
Problema revisal/anaf d112 octavianmateo96 octavianmateo96 Buna ziua. Intampin si eu cateva probleme si ar fi minunat sa ma puteti ajuta/lamurii daca ati trecut prin probleme de genul ... Lucrez de 4 luni la firma ... (vezi toată discuția)