Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu paternal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu paternal

Buna ziua,
In situatia in care un salariat se afla in perioada de proba, poate beneficia de concediu paternal, daca a depus certificatul de nastere?
Multumesc anticipat!
Da, poate beneficia chiar daca este in perioada de proba.

Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa salariatului, pe durata concediului paternal. In caz de suspendare , se va suspenda si perioada de proba.
Da, poate beneficia chiar daca este in perioada de proba.

Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa salariatului, pe durata concediului paternal. In caz de suspendare , se va suspenda si perioada de proba.
Da, poate beneficia chiar daca este in perioada de proba.

Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa salariatului, pe durata concediului paternal. In caz de suspendare , se va suspenda si perioada de proba.