avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot cauta dreptatea mai departe?

Buna ziua,
Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot cauta dreptatea mai departe? Am banuiala ca firma de asigurare a cazut la intelegere cu vinovatul, este posibil asa ceva? In cat timp au obligatia sa solutioneze un dosar de distrugere din locuinta?
Ultima modificare: Joi, 27 Mai 2021
gev, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carmen Matei , Avocat 19:35, 27 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Va puteti adresa mai departe instantei de judecata in situatia in care nu ajungeti la o intelegere cu asiguratorul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot ... gev gev Buna ziua, Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot cauta dreptatea mai departe? Am banuiala ca firma de asigurare a cazut la intelegere ... (vezi toată discuția)
Constatarea amiabila nu este de ajuns pentru recuperarea prejudiciului?! Inter2001 Inter2001 In urma unui accident minor am intocmit o constatare amiabila cu cel care mi a avariat masina. Ulterior acesta nu s a mai prezentat la sediul asigurari pentru ... (vezi toată discuția)
Accident auto cu probleme mihabingolina mihabingolina Buna ziua! Va rog mult, daca se poate sa ma ajutati cu niste explicatii:am avut un accident auto in care, eu conduceam regulamentar si am fost lovita de alta ... (vezi toată discuția)