Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot cauta dreptatea mai departe?

Buna ziua,
Daca nu ajung la intelegere cu firma de asigurari unde imi pot cauta dreptatea mai departe? Am banuiala ca firma de asigurare a cazut la intelegere cu vinovatul, este posibil asa ceva? In cat timp au obligatia sa solutioneze un dosar de distrugere din locuinta?
gev, utilizator
Buna ziua,

Va puteti adresa mai departe instantei de judecata in situatia in care nu ajungeti la o intelegere cu asiguratorul.