Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, In ce conditii poate fi refuzat concediul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, In ce conditii poate fi refuzat concediul legal de ...

Buna ziua,

In ce conditii poate fi refuzat concediul legal de odihna?
Doresc sa cer 2 saptamani concediu de odihna in conditiile in care am dreptul la 21 zile lucratoare anul acesta si nu le-am efectuat
Doresc pentru o problema de sanatate-pentru o fertilizare in vitro
Sefa mea nu imi aproba pentru ca mai este o colega in concediu in acelasi timp si nu avem inlocuitor
Totodata mi se cere sa aman procedura, care pentru mine inseamna sansa de a avea un copil
Cat de legala este aceasta situatie?
Ce pot face?
Pot fi data afara?
clahomastreet a scris:

Buna ziua,

In ce conditii poate fi refuzat concediul legal de odihna?
....

Prin urmare, nu este vorba despre o procedura medicala ..,asadar, ar fi vorba despre o procedura de acordare a CO.
Cornel Vasile, Consilier juridic