Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna seara , am facut contestatie impotriva unei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna seara , am facut contestatie impotriva unei decizii de desfacere ...

buna seara , am facut contestatie impotriva unei decizii de desfacere a contractului de munca pentru abateri disciplinare
Angajatorul invoca doua abateri disciplinare
Daca una din cele doua abateri nu se probeaza din lipsa de probe ,instanta admite sau respinge actiunea ?
Nimeni nu va poate spune exact ce va decide instanta.

Detaliati cele doua abateri si precizati daca sunt mentionate in regulamnetul intern.
buna seara , revin si arat ca azi s-a dat solutia ,prin care se admite contestatia deciziei de desfacerea contractului de munca , acesta solutie a fost data de instanta de fond . Solutia face la referire si dispune reintegrarea in functie si postul detinut anterior si plata salarilor restante . cum procedez in continuare ?
Ma prezint pur si simplu la servici ? obtin initial certificatul de grefa si apoi merg la servici ?, notific in scris si trimet prin posta angajatorul? cum este procedura?
Depuneti la angajator o cerere pentru punerea in executare a hotararii judecatoresti ...anexati si o copie a hotararii.