Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz de semnatura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz de semnatura

sunt director la o unitate de invatamint ,secretara care intocmeste statele de plata refuza sa le semneze pe motiv ca sotului i sa redus norma de lucru. sotul dinsei lucreaza in aceeasi unitate ca muncitor de intretinere. ce pot sa fac in aceasta situatie?
deceneu
Data post: Miercuri, 6 Ianuarie 2010, 18:04
in fisa postului secretarei este specificat ca sarcina de serviciu intocmirea actelor de plata fara a se specifica ca le semneaza. nu este normal sa semneze de vreme ce pe statul de plata apare mentiunea intocmit ? daca comite in mod deliberat o greseala?

Data post: Miercuri, 6 Ianuarie 2010, 18:11
intr-adevar este vorba de secretara scolii care sustine ca nu poate fi obligata sa semneze de intocmire a statelor de plata

P.S.
mesaje editate ... sunt raspunsuri la aceeasi problema
Cornel Vasile, Consilier juridic