Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Daca pentru un salariat se modifica functia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Daca pentru un salariat se modifica functia si are ...

Buna ziua,

Daca pentru un salariat se modifica functia si are o noua perioada de proba cand se poate face incetare de contract pe baza necorespunderii profesionale? La finalul perioadei de proba din actul aditional sau se poate face si in timpul perioadei de proba?

Multumesc
Pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia.