avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se deduce chiria si garantia pentru infinta un Srl ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se deduce chiria si garantia pentru infinta un Srl ?

Am o intrebare. Voi infinta un Srl ,dar pentru sediul social am nevoie de un contract de inchiriere pentru firma in curs de infiintare.Cum este tratata din punct de vedere contabil si fiscal chiria si garantia?
Garantia se poate inregistra pe societate, chiar daca a fost platita inainte de infiintarea firmei?

Alte discuții în legătură

Inchiriere spatiu sediu social Conrad Conrad Buna ziua, As dori sa infiintez un srl insa am nevoie de un spatiu care sa fie sediu social . Acum vine intrebarea: Eu in momentul in care inchiriez spatiul ... (vezi toată discuția)
Contract chirie (+comodat) intre persoane fizice -> sediu social societate platitoare tva StefanR StefanR Buna ziua, In vederea infiintarii unui SRL-D am inchiriat un spatiu intr-o cladire de birouri. In contract este prevazut faptul ca este cladire de birouri, ... (vezi toată discuția)
Act constitutiv cu sediu social si punct de lucru adriana.deeb adriana.deeb buna ziua, dorim sa deschidem un srl. pana acum am rezervat doar denumirea. sediul social va fi pe un contract de comodat iar punctul de lucru cu contract ... (vezi toată discuția)