avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies în pensie ...

Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies în pensie la 61 ani și 6 luni cu o vechime în muncă de 15 ani și trei luni.
Cel mai recent răspuns: katakomba , utilizator 21:45, 23 Iunie 2021
Care este data nașterii?
23.01.1960
Pensionare la limita de varsta = Ianuarie 2025, la varsta standard de pensionare de 65 ani
Am înțeles!Dar problema constă în faptul că sunt femeie și cred că mă pot pensiona mai devreme ca bărbații.Am fost contabilă la un CAP timp de zece ani.Am nevoie de ceva adeverință?
Pensionare la limita de varsta = Septembrie 2021, la varsta standard de pensionare de 61 ani si 8 luni

Va trebuie acea deverinta.

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata babaangi babaangi Buna seara! Sunt in somaj din data de 15 ianuarie 2013. Am lucrat 31 de ani si 2 luni. Luna aceasta implinesc 51 de ani. Daca dupa expirarea termenului de un ... (vezi toată discuția)
Ajutor calcul varsta pensionare grandanat grandanat La ce varsta poate sa iasa la pensie anticipat si normal, o persoana(femeie) cu 35 de ani vechime, dincare 5 ani grupa a II-a ? Multumesc (vezi toată discuția)
Pensii korak korak sex ,feminin, nascuta in 1960, 30 de ani servici ,11 ani grupa a 2 ,vechime 33 de ani de munca.intrebare.,,cand pot sa ies la pensie ? (vezi toată discuția)