Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies în pensie ...

Bună seara Aș vrea să stiu dacă am dreptul să ies în pensie la 61 ani și 6 luni cu o vechime în muncă de 15 ani și trei luni.
Care este data nașterii?
Pensionare la limita de varsta = Ianuarie 2025, la varsta standard de pensionare de 65 ani
Am înțeles!Dar problema constă în faptul că sunt femeie și cred că mă pot pensiona mai devreme ca bărbații.Am fost contabilă la un CAP timp de zece ani.Am nevoie de ceva adeverință?
Pensionare la limita de varsta = Septembrie 2021, la varsta standard de pensionare de 61 ani si 8 luni

Va trebuie acea deverinta.