avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Stoc de marfa la II radiata
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Stoc de marfa la II radiata

Bună ziua
Dețin o întreprindere individuală pe care doresc să o radiez însă mai am produse în stoc.
Este obligatoriu să scap de acest stoc înainte de radiere?
Am aflat de aici de varianta de a îmi vinde mie stocul cu factura și bon fiscal însă nu am casa de marcat ( produsele au fost vândute printr-o platformă cu încasare direct în contul bancar, iar ce a fost vândut cu cash a fost încasat de curier iar banii au intrat tot prin bancă)

Alte discuții în legătură

Stoc de marfa la radierea ii IonutC9 IonutC9 Bună ziua Dețin o întreprindere individuală pe care doresc să o radiez însă mai am produse în stoc. Este obligatoriu să scap de acest stoc înainte ... (vezi toată discuția)
Magazin on line..casa de marcat? turcalexandra turcalexandra Daca vand doar on line e necesara achizitia casei de marcat? Majoritatea incasarilor se realizeaza prin banca..exista si situatii cand incasez rambursuri ... (vezi toată discuția)
Monografie comert online colanc colanc Buna ziua.Suntem o societate cu activitate de productie si dorim sa vindem produse pe o platforma de comert online,livrarea fiind facuta de o firma de ... (vezi toată discuția)