Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins de camerele ...

Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins de camerele video , că a furat alimente pt. a se alimenta. La ieșirea din servici , a fost așteptat de staff-ul magazinului , a fost informat că camerele video au văzut furtul. A fost demis pe loc.
si ?
Demis, demisie, act unilateral prin care prin care un salariat, se retrage dintr-o funcție, dintr-o slujbă etc.
Deci, lexical vorbind, pobabil ca a fost concediat, si nu demis.
Sens in care se impune sa faceti precizari: va intereseaza aspectul gramatical sau juridic al chestiunii ridicate.