avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins de camerele ...

Agentul de pază dintr-un supermarket a fost surprins de camerele video , că a furat alimente pt. a se alimenta. La ieșirea din servici , a fost așteptat de staff-ul magazinului , a fost informat că camerele video au văzut furtul. A fost demis pe loc.
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:46, 23 Iunie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
si ?
Demis, demisie, act unilateral prin care prin care un salariat, se retrage dintr-o funcție, dintr-o slujbă etc.
Deci, lexical vorbind, pobabil ca a fost concediat, si nu demis.
Sens in care se impune sa faceti precizari: va intereseaza aspectul gramatical sau juridic al chestiunii ridicate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furtul in supermarket zaqwer zaqwer Salut, acum cateva zile am furat dintr-un supermarket (CORA) impreuna cu o prietena produse in valoare de 80 de lei. Cand am iesit de la casa am achitat doar ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin in germania AndreeaFN AndreeaFN Buna.Sunt studenta si sunt in vacanta in Germania. Am furat un set de lantisoare dintr-un magazin, si am reusit sa ies fara sa ma prinda cineva.Incidentul a ... (vezi toată discuția)
Complicitate cipusmax cipusmax Buna Ziua ,sunt agent de securitate la o firma de paza din iasi si lucrez la un supermarket ,ca operator dispecer.In urma cu 3 zile mi-a intrat in supermarket ... (vezi toată discuția)