Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 1 iunie am fost la munca pe 22 iunie de Rusalii am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

1 iunie am fost la munca pe 22 iunie de Rusalii am cerut concediu,și ...

1 iunie am fost la munca pe 22 iunie de Rusalii am cerut concediu,și 20 zile lucrătoare a avut luna și mia dat 19 bonuri de masa e corect cum sa procedat trebuia 20 sa primesc.
Nu înțeleg care e procedura angajatorului.

Magie1 a scris:

1 iunie am fost la munca pe 22 iunie de Rusalii am cerut concediu,și 20 zile lucrătoare a avut luna și mia dat 19 bonuri de masa e corect cum sa procedat trebuia 20 sa primesc.

angajatori nu pot acorda mai mult de un tichet pt fiecare zi lucratoare din luna, nu se acorda tichete pt zilele libere, conform legii.
magiccom, utilizator
Tichetul e de 20 lei pe zi,luna iunie a avut 20 zile lucrătoare și 2 zile de sărbători legale,eu am fost pe 1 iunie la munca pe 21 iunie de Rusalii am cerut zi de concediu pe data de 1 iulie mi sa dat 19 bonuri și mi sa zis că așa prevede legislația a procedat cu 19 zile
lucrătoare a trecut 8 .ore liber.
E corect nu înțeleg trebuia 20 bonuri sa primesc..

magiccom a scris:

angajatori nu pot acorda mai mult de un tichet pt fiecare zi lucratoare din luna, nu se acorda tichete pt zilele libere, conform legii.

Tichetele care vi le-a acordat luna asta sunt pt aferente lunii iunie sau pentru iulie?
Ptr luna iunie sunt,dar nu înțeleg de ce 19 bonuri am primit p iunie

luminita29 a scris:

Tichetele care vi le-a acordat luna asta sunt pt aferente lunii iunie sau pentru iulie?