Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Copia scanata a cartii de munca din baza CPMB cum ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Copia scanata a cartii de munca din baza CPMB cum poate dovedi vechimea?

Copia scanata a cartii de munca din baza de date a casei de pensii a municipiului Bucuresti care am verificat ca este facuta . oare exista vreo posibilitate de a fi folosita in locul cartii de munca ratacite intre institutii cu ocazia scanarii pentru a dovedi vechimea in munca la iesirea la pensie? La casa de pensiii mi s-a spus categoric NU, Cred ca am citit un comentariu la legea pensiilor pe alt site in care zicea ca trebuie data in judecata CNPP dar numai daca nu poti obtine adeverinte de vechime. Exista vreun precedent?
O seara buna si multumesc anticipat!
Cristian Mihailescu, utilizator
Aveti perfecta dreptate, nici o legatura , abia acum imi dau seama ca trebuia sa extrag numai propozitia referitoare la institutie . ma iertati va rog .

Cornel Vasile a scris:

Topicul respectiv cu ce ati postat dvs nu prea au legatura.