Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Chestionar de stabilire a rezidentei fiscale.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Chestionar de stabilire a rezidentei fiscale.

Buna ziua,
Am plecat din tara (in Anglia) acum 3 ani pentru a face un master. La timpul respectiv nu am fost constienta ca trebuia sa completez un chestionar de stabilire a rezidentei fiscale. Intre timp, am si obtinut un job si mi-am deschis si firma (deocamdata este inactiva datorita COVID). Intrebarile mele ar fi, ce trebuie sa fac sa rectific situatia si ce riscuri am in momentul de fata?
george-neagu, moderator