Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se poate proceda legal, când intr-un magazin unde ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se poate proceda legal, când intr-un magazin unde sunt 3 ...

Cum se poate proceda legal, când intr-un magazin unde sunt 3 angajați, se lucrează pe ture și doi dintre ei își iau concediu, alternativ.
Adică unul își ia din 15-20 și al doilea din 20-30 ale lunii.
Practic, rămâne un angajat care lucrează 12 ore/zi timp de 15 zile consecutiv.
Pe lângă lipsa pauzei, mai e incarcarea/zi.
Precizez ca aceasta situație e temporara cât angajații își iau concediu de odihna.
Precizez ca fiecare lucrează câte 8 ore, nu U program inegal
Nu ramane doar un singur angajat , ci 2 ....