Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amenintare din partea unei firme. In urma unei ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amenintare din partea unei firme. In urma unei solicitari pentru ...

Amenintare din partea unei firme.
In urma unei solicitari pentru racordarea la reteaua de gaze am primit un contract pe care l-am semnat (cu operatorul de distributie). Dupa semnarea contractului am fost contactat telefonic de o firma privata sa execute lucrarea. Acestia au venit, au facut masuratori si au intocmit o oferta. Inginerul a spus ca a fost trimis de operatorul de distributie.
Am contactat operatorul de distributie si i-am comunicat faptul ca firma trimisa de ei mi-a facut o oferta mai mare cu 1000% fata de devizul initial.
Operatorul s-a enervat si mi-a transmis "sa am mare grija in modul de exprimare la adresa firmei lor" prin faptul ca am sustinut ca au trimis ei o firma pentru a executa lucrarea.
Eu pot fi tras la raspundere pentru ceva?
De unde a aflat firma respectiva numarul meu de telefon, adresa exacta?
Personal, banuiesc ca un angajat al operatorului isi depasese atributiile legale.
Multumesc!
să fiți tras la răspundere pentru ce?
Nu stiu pentru ce pot fi tras la raspundere. Mesajul lor a sunat amenintator si se refereau la afirmatia mea cu trimiterea unei firme sa oferteze lucrarea. Eu am semnat contractul pe legea 18 (unde operatorul plateste conducta stradala) dar firma care a venit mi-a prezentat o oferta in care eu trebuia sa platesc acea conducta stradala.
Operatorul spune ca respecta legea si nu ei au trimis acea firma. (Atunci de unde a aparut?)
Ideea este ca operatorul spune ca eu ii acuz ca au trimis un operator economic sa imi efectueze lucrarea pe banii mei, ceea ce au si facut.
vitalsmart, utilizator