Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare teren

Buna seara , recent am cumparat un teren .Problema mea e urmatoarea eu m.am inteles cu cel de la care am cumparat o suprafață mai mica fata de ce a iesit in actul de vanzare cumparare , eu am trecut in act o suprafață mai mare fata de ce am stabilit cu fostul proprietar ( el a vorbit cu cei de la cadastru , la notar pentru acte) . Întrebarea mea este , daca el mai poate face ceva in privinta asta .multumesc
Sandokan20, utilizator
sa va dea in judecata. Atunci o sa vedeti ce vrea si de ce si veti merge la un avocat.