avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... De 3 luni de zile pe factura de enel îmi mai vine de ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

De 3 luni de zile pe factura de enel îmi mai vine de plata un ...

De 3 luni de zile pe factura de enel îmi mai vine de plata un aer condiționat pe care nu l-am achiziționat niciodată.
De 3 luni fac sesizări la ei ,dar nu au luat nicio măsură în remedierea situației.
Cum ar trebui procedat pt a ieși din aceasta situație neplăcută.?
Cel mai recent răspuns: Andreewici , utilizator 12:22, 22 Iulie 2021
Sesizati Protectia Consumatorului. Se face online. O sa va ceara sa atasati dovezi ca le-ati facut sesizari.
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu tensiunea din reteaua enel unick unick Buna ziua, sint administratorul unei societati comerciale si la sediul nostru avem urmatoarea problema: de circa o luna tensiunea din reteaua ENEL variaza ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. tatal meu are o casa la tara in care nu locuieste. ... alina06 alina06 Buna ziua. Tatal meu are o casa la tara in care nu locuieste. Acolo este montat un contoar de la Electrica Muntenia care arata 1kw inregistrat. El nu a mai ... (vezi toată discuția)
Regularizarile enel, o dementa totala!!! ccodrut ccodrut Va salut, Am si eu o problema cu serviciile oferite de compania ENEL. Situatia sta in felul urmator: Am un apartament de doua camere care este inchiriat ... (vezi toată discuția)